Lietuviškai

logo_solfo_euromarchas

KVIETIMAS DALYVAUTI 2015 METŲ SPALIO 17 DIENĄ
BRIUSELYJE RENGIAMOSE EITYNĖSE
„EUROPOS EITYNĖS 2015“

Muzika yra galinga ir universali kalba, kuri perteikia žinią, sustiprina ir keičia požiūrį. Muzika – tai kalba, kurią supranta visi. Mūsų choras ir orkestras „Solfónica“, susibūręs 2011 metų gegužės mėnesį, „15-M“ judėjimo Ispanijoje metu, tvirtai tuo tiki. Per ketverius su puse gyvavimo metų, veikdami laikantis horizontalios organizacinės struktūros, skleidžiame pozityvumo idėją, raginame kovoti už savo teises, skatiname visuomenės sąmoningumą ir remiame įvairias pilietines iniciatyvas. Tai – tik keletas iš daugelio priežasčių, dėl kurių tikime, kad muzika gali būti galingas komunikacijos įrankis eitynėse „Europos eitynės 2015“.

Šių metų spalio 17 dieną kviečiame visus Europos balsus ir muzikantus atvykti į Briuselį, susiburti į vieną didelį chorą-orkestrą ir atlikti šiuos tris kūrinius:

José Afonso dainą „Grândola, Vila Morena“, kuri žymi 1974 metų „Gvazdikų“ revoliucijos Portugalijoje pradžią. Šiandien šis kūrinys yra universalus broliškumo ir pasipriešinimo prieš diktatūrą simbolis.
„Tis dikaiosinis ilie noite“ (gr. Της δικαιοσύνης ήλιε νοητέ) – tai daina, kuriai melodiją sukūrė kompozitorius Mikis Theodorakis, o tekstą parašė rašytojas Odysseas Elytis. Šis kūrinys buvo kovotojų prieš Graikijos karinės chuntos diktatūrą 1967-1974 metais himnas. Pasirinkdami jį siekiame parodyti solidarumą Graikijos žmonėms ir paremti visų tautų teisę priimti sprendimus demokratiniu būdu.
Ludwigo van Beethoveno kūrinio „An Die Freude“ (liet. „Odė džiaugsmui“) ištrauką. Nuo 1972 metų šis kūrinys yra oficialus Europos Sąjungos himnas. Norime, kad šis kūrinys suburtų visus ir primintų, kad visų tautų solidarumas yra vienintelis Europos kelias.

Šis pasiūlymas dalyvauti eitynėse buvo aptartas ir patvirtintas šių metų rugpjūčio pradžioje vykusiame eitynių „Europos eitynės 2015“ Ispanijos organizacinio komiteto susirinkime ir Europos organizacinio komiteto susirinkime rugpjūčio 21 dieną.

Pasirinktus kūrinius atliksime renginio pabaigoje, ant Anšpacho bulvare esančios Briuselio vertybinių popierių biržos laiptų. Manome, kad ši vieta idealiai tinka pakviesti Europos tautas vieningai solidarizuotis bendram tikslui. Pirmoji repeticija bus organizuojama penktadienio popietę. Šiuo metu tariamės su Briuselio organizaciniu komitetu dėl tikslaus repeticijos laiko ir vietos. Antrą repeticiją surengsime ant Briuselio biržos laiptų, likus dvejoms valandoms iki pasirodymo.

Jei tik galite dalyvauti, kviečiame atvykti jau penktadienį, spalio 16 dieną, na, o jei negalite dalyvauti pirmoje repeticijoje, labai lauksime Jūsų šeštadienį, spalio 17 dieną.

Leiskime mūsų balsams ir instrumentams išsakyti nepritarimą:

• griežtai taupymo politikai,
• skurdui ir viešųjų paslaugų privatizavimo politikai,
• „mokesčių rojams“,
• transatlantinei prekybos ir investicijų partnerystei (angl. TTIP).
• Parodykime solidarumą:

Graikijos žmonėmis,
• visiems žmonėmis, kurie atvyksta į Europą bėgdami nuo karo ir skurdo, taip pat ir tūkstančiams tų, kurie pakeliui į Europą žuvo Viduržemio jūroje.

Pasimatysime Briuselyje! Esate laukiami su muzikos instrumentu ar be jo!

Taip pat kviečiame visus chorus ir orkestrus prisijungti prie šios iniciatyvos.

Padėkite mums išplatinti šį kvietimą, pasidalindami juo su visais jums žinomais muzikantais, atlikėjais ir chorais.

Daugiau informacijos apie eitynes „Europos eitynės 2015“ rasite tinklaraštyje euromarchas2015.net.

Mūsų interneto svetainėje (https://solfonica.wordpress.com/euromarchas/) rasite kūrinių partitūras, tekstus, MIDI garso įrašus ir visą informaciją, susijusią su šiuo muzikos renginiu. Visus kūrinius atliksime originalo kalba.

Papildomos informacijos teiraukitės ir apie savo dalyvavimą praneškite rašydami mums elektroniniu paštu euromarchas2015solfonica@gmail.com. Pranešdami apie savo dalyvavimą nurodykite, ar dalyvausite individualiai ar su grupe, taip pat, kokiu balsu dainuosite ir / ar kokiu instrumentu grosite. Jei dalyvausite su grupe, prašome nurodyti narių skaičių.

Su nuoširdžiais linkėjimais,
Choras ir orkestras „Solfónica 15-M“ iš Madrido

icono pdf      Download Kvietimas

logo_partitura   Daugybė

logo_ensayos Repeticijos/Pasirodymas   REHEARSALS AND PERFORMANCES PROGRAM EUROMARCHAS 2015 – COMPLETE PROGRAM

Deja una respuesta

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Salir /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Salir /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Salir /  Cambiar )

Conectando a %s